top of page

správa 0004: ČO? AKO? KDO?

Doc Valenčík píše vo svojom blogu

Vize, jakou potřebujeme/23

:

Uvedu konkrétní příklad, jak by bylo možno vizi pohřbít. Osobně jsem přesvědčen, že součástí vize musí být promyšlený komplex reforem v oblasti sociálního investování a sociálního pojištění (vzdělání, zdraví, penze a vše, co s tím souvisí). Jde o to, aby se rozvoj a uplatnění schopností staly hlavním motorem ekonomiky v kvalitativně vyšší míře, než dnes. – S tím by ještě mohl být obecnější souhlas.

Problém je, když postoupím o krůček dál. Podle mého názoru (k němuž přivítám alternativy a diskusi o alternativách) musí být komplex reforem natolik dobře připraven, aby jeho srozumitelná prezentace, a to i v populární podobě, byla zrcadlem neschopnosti stávající moci (v případě naší země v současné době personifikované pětikoalicí, resp. pátou kolonou současné globální moci) vyvést společnost z krize. – I na tom ještě může být shoda. Pochybnost může vzniknout, jen pokud jde o to, kdo je schopen koncepci takovýchto komplexních reforem připravit a převést jak do podoby akčních alternativ, tak i veřejnosti srozumitelné prezentace. Ale ani to není největší problém.

Vsuvka: doc. Valenčík je známý tým, že píše tak dlhé traktáty, že kým človek dojde na koniec vety, tak zabudne o čom bol začiatok tej vety. 😅😃😂

Ale to len ako humorná poznámka ...

Podstatná časť tejto vízie je v tom že to bude : ( má to dve časti, rozliším ich farebne)

Premyslený komplex reforiem v oblasti sociálneho investovania a sociálneho poistenia.

Kým som to farbil tak mi došlo, že vlastne má tri časti:


  1. Premyslený komplex reforiem

  2. v oblasti sociálneho investovania

  3. a sociálneho poistenia.

Musím odskočit do excelu aby som mohol vytvorit obrázok, ale zatial to skúsim pretransformovat do matematiky:


TIBGAN: 1. Nutnou, a postačujúcou podmienkou vízie je aby to bol premyslený komplex reforiem.


Ale čo keď ?


TIBGAN: 1. Nutnou, ale nie! postačujúcou podmienkou vízie je aby to bol premyslený komplex reforiem.


A potom musíme definovať ďalšie podmienky, aby vízia bola životuschopná !


TIBGAN:

1. Nutnou, ale nie! postačujúcou podmienkou vízie je aby to bol premyslený komplex reforiem.

2. Nutnou, ale nie! postačujúcou podmienkou vízie je aby obsahoval aj návrh procesu ako bude ten premyslený komplex reforiem uvedený do života .


Teda časový plán toho čo chceme a ako to chceme dosiahnuť.

Čo a Ako.


Ešte chýba: Kdo?


TIBGAN:

1. Nutnou, ale nie! postačujúcou podmienkou vízie je aby to bol premyslený komplex reforiem. 2. Nutnou, ale nie! postačujúcou podmienkou vízie je aby obsahoval aj návrh procesu ako bude ten premyslený komplex reforiem uvedený do života . 3. Nutnou, ale nie! postačujúcou podmienkou vízie je aby pomenoval subjekty ktoré budú realizovať to, ako bude "premyslený komplex reforiem" uvedený do života .


Na definíciu/vypracovanie toho obsahom je Čo? možno stačí jeden autobus intelektuálov. (30 ludí)4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Správa 0005 - zaklínadlo "spoločenského vlastníctva"

Preberám doležitý článok z blogu Radima Valenčíka Vize, jakou potřebujeme/130 (pise.cz) Vize, jakou potřebujeme/130 Tento díl série považuji za velmi důležitý! Postupně uveřejňuji pracovní verzi článk

ČeskoSlovensko

Bez ČeskoSlovenska z Česka bude Bruselsko-Berlinsky Protektorát. Bez ČeskoSlovenska zo Slovenska bude mafiánsko oligarchický Protektorát. Kedy tým dvom Protektorátom dojde, že sú len kolonie?

Správa 0003 - Príhoda Automotive inžiniera

Príhoda Automotiv inžiniera Tak pán doktor, ako sa to vlastne stalo ? Viete, ja som vývojový inžinier v Automotive. A tuto noc som mal sen. Hororový. APQP sen. Dostal som 8D report od p. Jourovej z Eu

댓글


bottom of page